Accounts Receivable

Vrei sa faci parte dintr-o super echipa de Financiar? Atunci locul tau e alaturi de noi, la Autoliv!
Scroll to content

Descrierea jobului

  • urmarirea, verificarea facturilor de clienti respectand legislatia in vigoare si regulile grupului
  • urmarirea si verificarea inregistrarilor din aria de AR in sistemul de lucru
  • urmarirea indeplinirii corelatiei dintre Livrare- facture emisa- incasare
  • urmarirea aprobarilor debit note-urilor primite de la clienti imbunatatire continua a modului de lucru cu clientul
  • efectuarea lunara reconcilierii facturilor cu clientii
  • verificarea  facturii scadente  si asigurarea incasarii facturilor la termen
  • asigurarea transmiterii facturilor/ Delivery note-ului catre clienti ( EDI/ Posta/ primire SBI de la client)
  • pregatirea de rapoarte necesare departamentului financiar si Managementului
  • participarea la activitatile de inchidere lunara si anuala

Candidatul ideal

Studii universitare

Engleza – nivel mediu

Franceza- nivel mediu,

MS Office – nivel Mediu/ Avansat

Persoana energica, sociabila, determinata, responsabila

Sau, cunoști pe cineva care s-ar potrivi? Informează-i!

Romania Brasov Service Center - RBD

Strada Bucegi 8
500053 Brașov Direcții View page

Cultura și Mediul de lucru

Toate eforturile noastre sunt pentru salvarea cât mai multor vieți și prevenirea rănirilor grave cauzate de accidente. Ne concentrăm în permanență pe calitate produselor, sporirea încrederii și protecției clienților noștri, stabilitate și dezvoltare pentru investitorii și colegii noștri cât și pentru a fi sustenabili și a câștiga încrederea comunitaților în care suntem.

Teamtailor